Otázky a odpovede

Prečo kanalizáciu ?

Jednoducho preto že zákon o ochrane životného prostredia od 31.12.2021 ukladá každému majiteľovi nehnuteľnosti, ktorý má v obci kanalizáciu pod hrozbou pokuty sa na ňu pripojiť.

 

Čističku či kanalizáciu ?


V prípade že je vo Vašej obci kanalizácia vybudovaná, stavebný úrad nesmie vydať povolenie na čističku odpadových vôd alebo žumpu.

Mám župmu čo ďalej ?


Odpojíme žumpu, a napojíme Vás


Prípojka je za obecnou cestou, chodníkom, a podobne ...

Toto nie je žiaden problém, pretlačíme cestu a napojíme Vás.


Som v kaskásdovom prostredí, spád nie je možny, dĺžka kanalizácie presiahne 40 metrov ...


Pripojíme Vás 150m v akomkoľvek prostredí, používame najkvalitnejšie čerpadlá ktoré zaručia že aj napriek vzialenosti bude Vaša kanlizácia funkčná.

Tlaková kanlizácia je drahá

Tlaková kanalizácia je v porovnaní s klasickou cca na tej istej cenovej úrovni, nakoľko cena materiálu pri spádovej ( klasickej ) je cca 20 eur za meter rúry pri tlakovej je to cca 2.5 e/ meter hadice.


Tak že prečerpávacia stanica sa v tomto prípade zaplatí sama. Nehovoriac o tom že v tomto prípade odpadá nutnosť viacerých revíznych šácht. ( Priemerná cena spádovej kanalizácie pri 25 metroch je 1600 eur pri 150 metroch tlakovej 1800 eur)

Začnem až na jar... teraz to už nestihnem...


Práve jeseň a zima je ideálny čas začať. Treba si uvedomiť že zameranie a vypracovanie projektu trvá istý čas. Vodárenské spoločnosti majú 30 dní na vyjadrenie (a tento termín striktne dodržujú ) vyjadrenie Vám nepríde nikdy skôr ako o 30 dní. Stavebné úrady taktiež majú lehotu 30 dní ... A verte nám po skúsenostiach sa tiež neponáhľajú ... .


Celkový papierový cirkus trvá aj 4 mesiace. Teda zimné obdobie je úplne ideálne na vybavenie papierov. 

Taktiež realizátor si vie naplánovať práce a Vy zbytočne nečakáte. 


Nenašli ste čo ste hľadali ? Napíšte nám. Konzultácie zdarma.


tlakovekanalizacie@gmail.com


Ďakujeme za Váš záujem.